„(NIE) ŁAM SIĘ"

Śląski Festiwal Tańca Ulicznego w Zabrzu

Warsztaty tańca ulicznego mają tak w Zabrzu, jak i w Rudzie Śl. już ponad 10 letnią historią. W 1998 roku zorganizowałam pierwsze szkolenie z zakresu break dance w Rudzie Śl., pracując jeszcze wówczas w tamtejszym MCK. Gośćmi byli ówcześni mistrzowie Polski grupa No Name z Włocławka. Natomiast pierwsze warsztaty break dance w Zabrzu zostały przeprowadzone w 2000 roku. Dla ponad 20 osób z Zabrza, Gliwic i Rudy Śl. poprowadził je wówczas Mirek Bednarkiewicz z Łodzi.
Pierwsze Warsztaty street dance "(Nie) Łam się" w Zabrzu już pod auspicjami Centrum Edukacji Twórczej OPP4 odbyły się w maju 2003 roku i obejmowały hip hop, break dance i electric boogie. Nie kryję, iż pierwsze szkolenia organizowałam głównie z myślą o moich uczniach, ale nigdy nie były to warsztaty zamknięte dla innych. I tak przez te lata wielu młodych tancerzy ze Śląska (i nie tylko) doskonaliło swój warsztat na „(Nie) Łam się". Od 2005 roku projektowi towarzyszył Turniej Tańca i Konkursy Fotograficzne poświęcone tańcu.
W tym roku jednak po raz pierwszy nie dostaliśmy żadnego dofinansowania, więc długo wahałam się, czy ryzykować...
Ale otrzymałam wiele sygnałów, iż impreza ta jest potrzebna środowisku śląskich tancerzy „ulicznych" i dlatego, choć może skromniej niż w ubiegłych latach, ale zdecydowaliśmy się przeprowadzić X jubileuszową edycję tej imprezy. Zapraszam więc na:

Wydarzenia:
X Śląskie Warsztaty Tańca Nowoczesnego i Ulicznego w Zabrzu

Termin: 21 maja 2011
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 30 w Rudzie Śl. –Południe, ul. Chryzantem 10

Techniki:
Locking – Dawid Mularczyk (Białas)
Hip hop underground – Piotr Bańkowski
Street experimental dance – Piotr Bańkowski
Break dance – Robert Nieznański (Miciu)
Popping/ EB – Robert Nieznański
Hip hop new style – Sebastian Krupa
Dancehall – Ula Fryc
Jazz – Mirella Gorlicka

Grafik zajęć, cennik warsztaów, regulamin warsztatów

Zapisy na warsztaty odwołane.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

V Śląski Turniej Tańca Ulicznego w Zabrzu
Termin: 20 maja 2011, 16.oo-21.oo
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 30 w Rudzie Śl. –Południe, ul. Chryzantem 10
Impreza ma charakter konkursowy, adresowana jest do tanecznych grup młodzieżowych i solistów z województwa śląskiego oraz województw ościennych - wiek uczestników 12-24 lat

Kategorie: Hip hop – solo, formacje
Street dance – solo, formacje
Popping/EB – duety i formacje
Dancehall – solo

Podczas Turnieju muzykę w tym roku przygotuje Dj HWR. oto kilka słów o nim:
DJ HWR (TruKru/MaxFloRec) - DJ, producent, kolekcjoner płyt z Pyskowic/Gliwic.
Zaliczył masę imprez, grając w śląskich klubach (m.in.: Mega Club, Kocynder, Quasar, CK Wiatrak, Straszny Dwór, Voodoo, Red'z, Bohema, Kulturalny Klub...), polskich klubach w miastach: Kraków, Sopot, Tczew, Żywiec, Warszawa, Opole, Olecko, Kłodzko, Wrocław, Rzeszów, Katowice, Cieszyn i nie tylko (Czechy: Hradec Kralove (HHKEMP), Jablunkov (ROCKCAFE)) Na imprezach granych przez niego można spotkać kolaż przeróżnych gatunków muzycznych jednak przede wszystkim jest to szeroko pojęta czarna muzyka : rap, reggae, dancehall, funk...Wszystko to okraszone jest sporą ilością skreczy i trików tworząc imprezową bombę.
Producent kawałków na płytach: GRUBSON (złota płyta), Metrowego, HK Rufijok, TruKru, Majkela...
Styl produkcji bitów to esencja boom bap'u, soulowe oraz jazzowe sample podbite dynamicznymi i tłustymi bębnami. Od roku 2010 członek wytwórni MAXFLOREC. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą swojego zespołu - TruKru.


Zapisy wkrótce
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1% dla OPP4 "CET"

Ponadwym styczen 2017023

Ponadwym styczen 2017024

Już po raz kolejny możecie Państwo przekazać swój 1% podatku na rzecz OPP4 "CET" :)

Wszelkie informacje dostępne są pod linkiem 

http://fsmm.pl/4324/1_procent_dla_opp4_cet 

oraz na ulotkach dostępnych w placówce. Dziękujemy :)