Ścieg przed igłą

Ścieg przed igłą zawdzięcza swą nazwę sposobowi jego wykonania, który polega na wkłuwaniu wyjmowaniu igły, w wyniku czego powstaje prosty ścieg. Ma on wszechstronne zastosowanie. Często mylony ze ściegiem cerowniczym, ścieg przed igłą odróżnia się tym, że odległości między ściegami są takiej samej długości jak same ściegi. Ścieg przed igłą należy do grupy ściegów płaskich.
Technika wykonania
Ścieg przed igłą wykonujemy od strony prawej do lewej. Haftując wzór należy skoncentrować się na starannym, regularnym rozmieszczeniu ściegów, gdyż rzędy tworzy się kilkakrotnie wkłuwając i wyjmując igłę. Rzędy ściegów powinny być proste i równe. Wykonuje się dwa lub trzy ściegi jednocześnie, aby uniknąć uszkodzenia materiału i splątania nitki. Tym sposobem ściegi po prawej i po lewej stronie tkaniny są jednakowej długości. Tym ściegiem można wykonywać najprostsze elementy zdobnicze. ( rys. 1)
sciegprzedigla
Zastosowanie
Ścieg przed igłą nadaje się do delikatnego zaznaczania konturów motywu i jako ścieg wypełniający. Jest często używany do pikowania.

1% dla OPP4 "CET"

Ponadwym styczen 2017023

Ponadwym styczen 2017024

Już po raz kolejny możecie Państwo przekazać swój 1% podatku na rzecz OPP4 "CET" :)

Wszelkie informacje dostępne są pod linkiem 

http://fsmm.pl/4324/1_procent_dla_opp4_cet 

oraz na ulotkach dostępnych w placówce. Dziękujemy :)