Maciej Nikiel

ur. 1955 w Zabrzu. Po Ojcu – Lwowiak, po Mamie – Ślązak. Z wykształcenia – inżynier mechanik, z zamiłowania turysta i fotograf. Od dzieciństwa miał kontakt z fotografią, którą pasjonował się jego ojciec – Michał.

Magia fotografii czarno-białej tworzonej pod powiększalnikiem w zaciemnionej łazience wywarła tak silne piętno, że korzystał z każdej dostępnej ciemni: w szkole, w dzielnicowym Domu Kultury. Sprzęt, który towarzyszył wszystkim wyjazdom zwykle był ciężki, ale nie dokuczał nawet w wysokogórskich wyprawach. Zawsze liczyła się jakość i atrakcyjność ujęcia. Plonem wyjazdów były przezrocza i zdjęcia czarno-białe opracowywane we własnej ciemni. Potem - zachłyśnięcie kolorem, na wreszcie dostępnych w kraju dobrych materiałach. Aż nadeszła era fotografii cyfrowej. Rolę ciemni przejął komputer – zabawka, która pozwoliła cieszyć się fotografią na nowo. Tworzenie fotografii nabrało innego smaku i tempa. Łatwiej i szybciej można dokumentować odwiedzane miejsca, cieszyć się obrazem zaraz po powrocie do domu.
Zdjęcia z tych różnych czasów łączy rzetelne oddanie wybranego motywu na papierze – jak stworzyła go i oświetliła natura bądź człowiek.

1% dla OPP4 "CET"

Ponadwym styczen 2017023

Ponadwym styczen 2017024

Już po raz kolejny możecie Państwo przekazać swój 1% podatku na rzecz OPP4 "CET" :)

Wszelkie informacje dostępne są pod linkiem 

http://fsmm.pl/4324/1_procent_dla_opp4_cet 

oraz na ulotkach dostępnych w placówce. Dziękujemy :)